21 Sierpień 2019 20:29:05
Nawigacja
Strona główna
· News
· Download
· Szukaj
· Artykuły
Dla Rodziców
· Przemoc- poradnik
· Poradnik dla Rodzców
· Dopalacze
· Jaką szkołę wybrać?
· Mama Toshiba, tato Dell, a siostra MP3
Informacje ogólne
· Kalendarz roku szkolnego 2016 2017
· Wykaz podręczników
· Szkolny zestaw programów nauczania
· Godziny pracy pedagoga, biblioteki i świetlicy
· Zajęcia pozalekcyjne
· Historia
· Sztandar
· Biografia Patrona
· Grono Pedagogiczne
Dokumenty Szkoły
· Statut - nowa wersja
· Statut - stara wersja
· Regulamin Szkoły
· Procedury obowiązujące w szkole
· Procedury wypadkowe
· Program Wychowawczy
· Szkolny Program Profilaktyki
Konkursy
· Konkurs profilaktyczny
Szkolny Klub Wolontariatu
· Dzaiałalność SKW
· Drużyna harcerska
· Działalność Samorządu Uczniowskiego
Materiały dla uczniów
· Zajęcia artystyczne
· Budowa Ziemi
· Geografia - rodzaje skał
· Geografia - procesy na Ziemi
· Lodowce górskie i lądolody
· Gleby i roślinność na Ziemi
· Zróżnicowanie lasów w Polsce
Galerie
· Jasełka 2017
· Tragi szkół 2018
· Dzień Patrona
· Dzień Wiosny
· Droga Krzyżowa
· Warsztaty profilaktyczne
· 3 Maja
· Targi szkół
· Bal gimnazjalny
· Absolwenci 2017
· Absolwenci 2018
Archiwum
· rok szkolny 2002/2003
· rok szkolny 2003/2004
· rok szkolny 2004/2005
· rok szkolny 2005/2006
· rok szkolny 2006/2007
· rok szkolny 2007/2008
· rok szkolny 2008/2009
· rok szkolny 2009/2010
· rok szkolny 2010/2011
· rok szkolny 2011/2012
· rok szkolny 2012/2013
· rok szkolny 2013/2014
Komunikacja
· Ciekawe strony
· Kontakt z redakcją
name
content
Sukces Aleksandry Pęksyk

W dniu 27 marca 2017 roku odbyły się eliminacje powiatowe XXXX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy  Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej.

Nasze gimnazjum reprezentowali:  Bartosz Maciejewski z kl. I a
i Aleksandra Pęksyk z kl. I c. Do części ustnej zakwalifikowała się Aleksandra Pęksyk, która zajęła III miejsce a w nagrodę otrzymała zestaw głośników.

Opiekunem była  p. Marzena Malec.

Dzień Wiosny

Wiosnę A.D. 2017 przywitaliśmy imprezą profilaktyczną pod hasłem „Gimnazjaliści przeciw dyskryminacji”. Uczniowie klas pierwszych i drugich mieli za zadanie zaprezentować jak postrzegają wylosowane wcześniej różne rodzaje dyskryminacji. Tak więc publiczność zebrana w hali sportowej  mogła poznać spostrzeżenia uczniów na temat dyskryminacji ze względu na sytuację materialną, pochodzenie etniczne, wyznawaną religię, wygląd zewnętrzny, stopień sprawności fizycznej, ze względu na płeć czy wiek. Jako że impreza miała charakter konkursu, komisja pod przewodnictwem p. Dyrektor zadecydowała, że na  III miejsce zasłużyła kl.2 C (skecz ukazujący problem dyskryminacji ze względu na płeć), II miejsce zajęła kl.2 A (skecz na temat dyskryminacji ze względu na wygląd zewnętrzny), a I miejsce przypadło kl.1 B (‘taneczna’ prezentacja dotycząca dyskryminacji ze względu na pochodzenie etniczne/rasę).

Azjatyckie opowieści

Celem tegorocznej „wyprawy” do Azji była Japonia. Podróżnicy, przyjaciele Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Lipsku – Państwo Bajkowscy w interesujący sposób zaprezentowali Kraj Kwitnącej Wiśni. Wyobraźnią gimnazjalistów zawładnęły gejsze, samurajowie i niezwykłe nowinki techniczne. Ciekawostki dotyczące codziennego życia Japończyków, tradycji i historii wzbogaciły wiedzę uczniów, a także wyeksponowały egzotykę Dalekiego Wschodu. Japonia już zawsze kojarzyć się będzie z niezwykłym menu składającym się głównie z owoców morza, wyjątkową dyscypliną pracy i …szkolnymi mundurkami. To kraj, w którym nowoczesność idzie w parze z tradycją, a dbałość o przyrodę z postępem technologicznym i gospodarczym. Spotkanie było ciekawą lekcją, która pokazała atrakcyjność i różnorodność kontynentu azjatyckiego.

Obchody Dnia Patrona

Z przyjemnością informujemy o zbliżających się obchodach Dnia Patrona naszej szkoły Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

W tym roku uroczystość odbędzie się w dniu 23 marca 2017 r. i będzie połączona z jubileuszem gimnazjum oraz 13-leciem nadania szkole patronatu.

 

Program uroczystości:

14:00     Część oficjalna uroczystości w Gimnazjum:

                ­ – wystąpienie dyrektora szkoły

                ­ – otwarcie uroczystości przez Burmistrza Miasta i Gminy Lipsko

14:15     Program artystyczny „Wybór” w wykonaniu uczniów gimnazjum

15:15     Przemówienia okolicznościowe

16:00     Msza Święta w Kościele Św. Trójcy w Lipsku

17:00     Koncert Zespołu „Contra Mundum” w Lipskim Centrum Kultury

Serdecznie zapraszamy do udziału w święcie naszego Gimnazjum.

Eliminacje gminne OTWP

Dnia 10 lutego 2017 roku  w Urzędzie Miasta i Gminy  w Lipsku odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem tego konkursu jest upowszechnienie wiedzy i umiejętności dotyczącej ochrony przeciwpożarowej. 

Nasze gimnazjum reprezentowali:

-  Martyna Kobus   kl. I a,

-  Bartosz Maciejewski  kl. I a,

-  Aleksandra Pęksyk  kl. I c.

Pierwsze miejsce w eliminacjach miejsko – gminnych w grupie II zajęła Aleksandra Pęksyk,  zaś drugie zajął  Bartosz Maciejewski.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych, które odbędą się w marcu.

Ferie zimowe 2017 dla uczniów Gimnazjum w Lipsku

Na okres ferii zimowych 2017 Gimnazjum w Lipsku proponuje drzwi otwarte szkoły

w dniach:

1.14.02.2017r., 16.02.2017r. (wtorek, czwartek) w godzinach od  10,00 do 13,00

-zajęcia sportowo - rekreacyjne

2.20.02.2017r. (poniedziałek) w godzinach od  10,00 do 13,00

-zajęcia sportowo - rekreacyjne

Każdego wymienionego dnia udostępnione będą: hala sportowa  z zapleczem

Podwójny sukces lipskich gimnazjalistów w konkursie polonistycznym

26 stycznia 2017 roku w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie odbył się etap wojewódzki konkursu przedmiotowego z języka polskiego pod patronatem  Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Naszą szkołę godnie reprezentowały dwie osoby, które zdobyły następujące nagrody: Bartosz Maciejewski z kl. III b (uczeń p. Wiesławy Fiutek) został laureatem (wywalczył 80% punktów, próg wynosił 80%) i Aleksandra Młyńska z kl. III d (uczennica p. Anny Kozek) uzyskała tytuł finalisty (zdobyła 68% punktów, próg wynosił 60%). Bartek zostaje zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego i otrzymuje100% punktów oraz  ma prawo przyjęcia w pierwszej kolejności do wybranej publicznej szkoły ponadgimnazjalnej. Ola uzyskuje określoną liczbę punktów niezbędną przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej zaproponowaną przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty i adnotację na świadectwie jako szczególne osiągnięcie. Uczniowie, aby zdobyć te tytuły, musieli przebyć długą drogę w zdobywaniu wiedzy: od etapu szkolnego po rejonowy w Radomiu do finału w Warszawie. Odznaczyli się wszechstronną wiedzą polonistyczną, stanęli w szranki ze skrupulatnie przemyślanymi zadaniami konkursowymi dotyczącymi tematu przewodniego konkursu „Wszystko ma swój czas”   zaczerpniętego z „Księgi Koheleta”,  by znaleźć się w gronie najlepszych uczniów z całego województwa mazowieckiego.

Serdecznie gratulujemy przede wszystkim Oli i Bartkowi, ale również rodzicom i nauczycielkom języka polskiego, które przygotowywały  uczniów do konkursu : p. Wiesławie Fiutek i p. Annie Kozek.

Choinka szkolna
W dniu 9 lutego 2017 roku w godz. 17.00-21.00 odbędzie się choinka szkolna.
Serdecznie zapraszamy uczniów gimnazjum.
WOŚP

Już 25 raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nasi uczniowie po raz kolejny z rzędu włączyli się w pomaganie innym. Dwudziestu sześciu wolontariuszy, po uprzednim przeszkoleniu przez funkcjonariuszy policji (Weronika Adach, Sandra Lasota, Julia Czapka, Patrycja Wójcik, Roksana Skotarek, Wiktoria Skrzek,  Patrycja Łojek, Hubert Nowak, Aleksandra Młyńska, Weronika Staszek, Martyna Kolenda, Aleksandra Lenart, Anna Staropoli, Hanna Młynek, Kinga Pluta, Weronika Puton, Julia Puton, Agata Lisowska, Zuzanna stańczyk, Bartosz Maciejewski, Cezary Zięba, Natalia Kąkol, Wiktoria Dąbrowska, Anna Morgaś i Patrycja Adach), zagrało w niedzielę na ulicach miasta. W tym roku pogoda sprzyjała kwestującym, ale i hojność mieszkańców powiatu lipskiego była bardzo duża. Wolontariusze zebrali ponad 3 tys. złotych. Młodym ludziom za zaangażowanie należą się ogromne podziękowania.

Opiekę nad wolontariuszami sprawowali opiekunowie SzKW: Anna Łepecka, Jolanta Sajnóg i Marzena Malec.

 

Konkurs filmowy - termin przedłużony

Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie  geologiczno-filmowym „Młodzi o surowcach mineralnych".  W poprzedniej edycji do finału zakwalifikowała się nasza uczennica Karolina Niedziela.
 Konkurs
„Młodzi o surowcach mineralnych" polega na przygotowaniu krótkiej historii na scenariusz filmowy zawierającej treści edukacyjne na temat jednego z wybranych surowców: węgiel brunatny, miedź lub sól kamienna.
Uczestnicy mogą zgłaszać prace konkursowe indywidualnie lub w grupach dwuosobowych. Warunkiem formalnym uczestnictwa w projekcie jest zgłoszenie autorskiej pracy konkursowej w terminie do 31 stycznia 2017 r. wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym i oświadczeniami. Dokumenty zgłoszeniowe wraz z materiałami promocyjnymi nt. konkursu są dostępne na stronie www.ii.org.pl. Uczniowie mają dowolność w doborze gatunku filmowego opracowywanej historii, może być to zarówno film dokumentalny, obyczajowy jak i komedia, kryminał lub science-fiction. Praca konkursowa nie powinna być dłuższa niż 2 strony A4 znormalizowanego maszynopisu. Prace konkursowe należy nadsyłać w drogą listową do 24 lutego 2017 r. na adres biura Fundacji Instytut Innowacji (ul. Miedziana 11 lok. 4, 00-835 Warszawa) oraz w formie skanu na adres mailowy: konkurs@ii.org.pl.

Sukces uczniów Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Lipsku w konkursach przedmiotowych.
Czworo uczniów naszego gimnazjum zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursów przedmiotowych pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Największym triumfatorem pierwszej edycji konkursów okazał się Bartosz Maciejewski, uczeń klasy 3b, który awansował do drugiego etapu aż z trzech przedmiotów: historii, języka polskiego i biologii. Oprócz niego do drugiego etapu konkursu języka polskiego zakwalifikowały się: Wiktoria Skrzek z klasy 2b i Aleksandra Młyńska, uczennica klasy 3d.
dane adresowe
Gimnazjum
im. K. K. Baczyńskiego
27-300 Lipsko
ul. Zwoleńska 16 A
tel/fax (048)3781072
pglipsko@wp.pl
dyrekcja
Dyrektor szkoły:
mgr Magdalena Cieślak
tel. 48 378 10 72

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Kuratorium Oświaty w Warszawie

Miasto i Gmina Lipsko

Starostwo Powiatowe w Lipsku

Parafia Świętej Trójcy w Lipsku

Lipskie Centrum Kultury

Biblioteka Pedagogiczna

Lipsko.24


Twoje Radio Lipsko

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

Fundacja Dzieci Niczyje
Wygenerowano w sekund: 0.10 19,561,859 unikalne wizyty