23 Marzec 2018 22:26:14
Nawigacja
Strona główna
· News
· Download
· Szukaj
· Artykuły
Dla Rodziców
· Przemoc- poradnik
· Poradnik dla Rodzców
· Dopalacze
· Jaką szkołę wybrać?
· Mama Toshiba, tato Dell, a siostra MP3
Informacje ogólne
· Kalendarz roku szkolnego 2016 2017
· Wykaz podręczników
· Szkolny zestaw programów nauczania
· Godziny pracy pedagoga, biblioteki i świetlicy
· Zajęcia pozalekcyjne
· Historia
· Sztandar
· Biografia Patrona
· Grono Pedagogiczne
Dokumenty Szkoły
· Statut - nowa wersja
· Statut - stara wersja
· Regulamin Szkoły
· Procedury obowiązujące w szkole
· Procedury wypadkowe
· Program Wychowawczy
· Szkolny Program Profilaktyki
Konkursy
· Konkurs profilaktyczny
Szkolny Klub Wolontariatu
· Dzaiałalność SKW
· Drużyna harcerska
· Działalność Samorządu Uczniowskiego
Materiały dla uczniów
· Zajęcia artystyczne
· Budowa Ziemi
· Geografia - rodzaje skał
· Geografia - procesy na Ziemi
· Lodowce górskie i lądolody
· Gleby i roślinność na Ziemi
· Zróżnicowanie lasów w Polsce
Galerie
· Jasełka 2017
· Dzień Patrona
· Dzień Wiosny
· Droga Krzyżowa
· Warsztaty profilaktyczne
· 3 Maja
· Targi szkół
· Bal gimnazjalny
· Absolwenci 2017
Archiwum
· rok szkolny 2002/2003
· rok szkolny 2003/2004
· rok szkolny 2004/2005
· rok szkolny 2005/2006
· rok szkolny 2006/2007
· rok szkolny 2007/2008
· rok szkolny 2008/2009
· rok szkolny 2009/2010
· rok szkolny 2010/2011
· rok szkolny 2011/2012
· rok szkolny 2012/2013
· rok szkolny 2013/2014
Komunikacja
· Ciekawe strony
· Kontakt z redakcją
name
content
Podwójny sukces lipskich gimnazjalistów w konkursie polonistycznym

26 stycznia 2017 roku w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie odbył się etap wojewódzki konkursu przedmiotowego z języka polskiego pod patronatem  Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Naszą szkołę godnie reprezentowały dwie osoby, które zdobyły następujące nagrody: Bartosz Maciejewski z kl. III b (uczeń p. Wiesławy Fiutek) został laureatem (wywalczył 80% punktów, próg wynosił 80%) i Aleksandra Młyńska z kl. III d (uczennica p. Anny Kozek) uzyskała tytuł finalisty (zdobyła 68% punktów, próg wynosił 60%). Bartek zostaje zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego i otrzymuje100% punktów oraz  ma prawo przyjęcia w pierwszej kolejności do wybranej publicznej szkoły ponadgimnazjalnej. Ola uzyskuje określoną liczbę punktów niezbędną przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej zaproponowaną przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty i adnotację na świadectwie jako szczególne osiągnięcie. Uczniowie, aby zdobyć te tytuły, musieli przebyć długą drogę w zdobywaniu wiedzy: od etapu szkolnego po rejonowy w Radomiu do finału w Warszawie. Odznaczyli się wszechstronną wiedzą polonistyczną, stanęli w szranki ze skrupulatnie przemyślanymi zadaniami konkursowymi dotyczącymi tematu przewodniego konkursu „Wszystko ma swój czas”   zaczerpniętego z „Księgi Koheleta”,  by znaleźć się w gronie najlepszych uczniów z całego województwa mazowieckiego.

Serdecznie gratulujemy przede wszystkim Oli i Bartkowi, ale również rodzicom i nauczycielkom języka polskiego, które przygotowywały  uczniów do konkursu : p. Wiesławie Fiutek i p. Annie Kozek.

Choinka szkolna
W dniu 9 lutego 2017 roku w godz. 17.00-21.00 odbędzie się choinka szkolna.
Serdecznie zapraszamy uczniów gimnazjum.
WOŚP

Już 25 raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nasi uczniowie po raz kolejny z rzędu włączyli się w pomaganie innym. Dwudziestu sześciu wolontariuszy, po uprzednim przeszkoleniu przez funkcjonariuszy policji (Weronika Adach, Sandra Lasota, Julia Czapka, Patrycja Wójcik, Roksana Skotarek, Wiktoria Skrzek,  Patrycja Łojek, Hubert Nowak, Aleksandra Młyńska, Weronika Staszek, Martyna Kolenda, Aleksandra Lenart, Anna Staropoli, Hanna Młynek, Kinga Pluta, Weronika Puton, Julia Puton, Agata Lisowska, Zuzanna stańczyk, Bartosz Maciejewski, Cezary Zięba, Natalia Kąkol, Wiktoria Dąbrowska, Anna Morgaś i Patrycja Adach), zagrało w niedzielę na ulicach miasta. W tym roku pogoda sprzyjała kwestującym, ale i hojność mieszkańców powiatu lipskiego była bardzo duża. Wolontariusze zebrali ponad 3 tys. złotych. Młodym ludziom za zaangażowanie należą się ogromne podziękowania.

Opiekę nad wolontariuszami sprawowali opiekunowie SzKW: Anna Łepecka, Jolanta Sajnóg i Marzena Malec.

 

Konkurs filmowy - termin przedłużony

Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie  geologiczno-filmowym „Młodzi o surowcach mineralnych".  W poprzedniej edycji do finału zakwalifikowała się nasza uczennica Karolina Niedziela.
 Konkurs
„Młodzi o surowcach mineralnych" polega na przygotowaniu krótkiej historii na scenariusz filmowy zawierającej treści edukacyjne na temat jednego z wybranych surowców: węgiel brunatny, miedź lub sól kamienna.
Uczestnicy mogą zgłaszać prace konkursowe indywidualnie lub w grupach dwuosobowych. Warunkiem formalnym uczestnictwa w projekcie jest zgłoszenie autorskiej pracy konkursowej w terminie do 31 stycznia 2017 r. wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym i oświadczeniami. Dokumenty zgłoszeniowe wraz z materiałami promocyjnymi nt. konkursu są dostępne na stronie www.ii.org.pl. Uczniowie mają dowolność w doborze gatunku filmowego opracowywanej historii, może być to zarówno film dokumentalny, obyczajowy jak i komedia, kryminał lub science-fiction. Praca konkursowa nie powinna być dłuższa niż 2 strony A4 znormalizowanego maszynopisu. Prace konkursowe należy nadsyłać w drogą listową do 24 lutego 2017 r. na adres biura Fundacji Instytut Innowacji (ul. Miedziana 11 lok. 4, 00-835 Warszawa) oraz w formie skanu na adres mailowy: konkurs@ii.org.pl.

Sukces uczniów Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Lipsku w konkursach przedmiotowych.
Czworo uczniów naszego gimnazjum zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursów przedmiotowych pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Największym triumfatorem pierwszej edycji konkursów okazał się Bartosz Maciejewski, uczeń klasy 3b, który awansował do drugiego etapu aż z trzech przedmiotów: historii, języka polskiego i biologii. Oprócz niego do drugiego etapu konkursu języka polskiego zakwalifikowały się: Wiktoria Skrzek z klasy 2b i Aleksandra Młyńska, uczennica klasy 3d.
Warsztaty zawodowe

Uczniowie klas III-ich w dniu 29 listopada 2016r. w ramach doradztwa zawodowego mogli skorzystać z warsztatów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim.  Gimnazjaliści poznali kompleksową obsługę gości hotelu, tajniki sztuki kulinarnej, zasady nakrywania stołów bielizną i zastawą stołową. Uczestniczyli w prezentacji stanowisk fryzjerskich wraz z pokazem wykonywania fryzur, a także prezentacji tworzenia kompozycji florystycznych. Poza tym poznali kwalifikacje  w danym zawodzie do, których uczniowie muszą się przygotować  teoretycznie i praktycznie w trakcie nauki, aby uzyskać tytuł zawodowy.

Akcja Aids

W związku ze Światowym Dniem Walki z AIDS, który przypada na dzień 1 grudnia wolontariusze przeprowadzili akcję informacyjną. Podczas trzech przerw rozdawali na korytarzach ulotki dotyczące AIDA i HIV, wykonali gazetkę tematyczną na tablicy SzKW oraz rozdawali czerwone kokardki symbolizujące obchody tego dnia. Uczniowie z sekcji technicznej przygotowali prezentację dotyczącą objawów, dróg zakażenia i  zapobiegania chorobie. Nauczyciel biologii i wychowawcy przeprowadzili lekcje wychowawcze dotyczące  AIDS.

Wolontariusze uczą młodszych uczniów RKO

Wolontariusze klas III-ich wchodzą na lekcje wychowawcze i uczą młodsze koleżanki i kolegów udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Sami nauczyli się tej umiejętności na zajęciach EDB, a teraz chcą aby każdy uczeń naszej szkoły nie bał się pomagać innym. Agata Lisowska,  Kinga Pluta, Bartek  Maciejewski i Cezary Zięba wykonują pokaz RKO  na fantomie i pokazują jak należy ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.  Wszyscy uczniowie mogą ćwiczyć pokazowe elementy pod okiem pedagoga szkolnego. Gimnazjaliści chętnie przystępują do ćwiczeń, bo wiedzą jak ważna jest to umiejętność, która może uratować życie i zdrowie człowieka.

Święto Odzyskania Niepodległości.Święto Odzyskania Niepodległości

10 XI 2016. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny pod tytułem: „Polacy mają w sobie instynkt wolności...” traktujący o długiej i dramatycznej drodze naszych przodków do niepodległej i suwerennej ojczyzny i powstaniu państwa polskiego w 1918 r. or az pomyślany-w założeniu autorów scenariusza tego widowiska - jako próba refleksji nad obliczem współczesnego patriotyzmu Polaków.

Rzuć palenie

W dniu 17 listopada w związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia, uczniowie pracujący w Szkolnym Klubie Wolontariatu zorganizowali akcję promującą  zdrowy styl życia, wolnego od dymu tytoniowego. Wolontariusze podczas przerw chodzili po korytarzach z tabliczkami ,,RZUĆ PALENIE”, rozdawali ulotki i zachęcali kolegów i koleżanki do niepalenia.

Spotkanie z rodzicami

W dniu 22 listopada (wtorek) 2016 r. odbędzie się spotkanie z rodzicami.
godz. 15.30 - spotkanie w hali sportowej - program artystyczny z okazji Święta Odzyskanie Niepodległości
godz. 16.15 - spotkanie rodziców z wychowawcami
dane adresowe
Gimnazjum
im. K. K. Baczyńskiego
27-300 Lipsko
ul. Zwoleńska 16 A
tel/fax (048)3781072
pglipsko@wp.pl
dyrekcja
Dyrektor szkoły:
mgr Magdalena Cieślak
tel. 48 378 10 72

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Kuratorium Oświaty w Warszawie

Miasto i Gmina Lipsko

Starostwo Powiatowe w Lipsku

Parafia Świętej Trójcy w Lipsku

Lipskie Centrum Kultury

Biblioteka Pedagogiczna

Lipsko.24


Twoje Radio Lipsko

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

Fundacja Dzieci Niczyje
Wygenerowano w sekund: 0.10 12,758,959 unikalne wizyty